ADIDAS saat markası hakkında bilgiler

Markalar hakkında bilgi paylaşımı

ADIDAS saat markası hakkında bilgiler

Mesajgönderen avkom » Pzr Nis 07, 2013 4:42 pm

ADIDAS MARKASI HAKKINDA GENEL BİLGİ

Adidas 1920 yılın da Almanya da Adolf DASSLER tarafından kurulmuştur. 1963 yılında ilk çivili ayakkabıyı icat etti ve altın madalya kazandı. Adidas bu başarıdan sonra çok büyüdü, popülerlik ve ün kazandı. Adidas şimdi sadece ayakkabı ile değil SAAT ve giyim gibi birçok alanda üretimini başarı ile devam ettiriyor.

1994 yılında Adidas saatlerinin Türkiye disribitörlüğü SAAT ve SAAT tarafından alınmıştır.İthalatını yaptığı ilk marka olma özelliğinide taşıyor. Adidas saatlerinin üretimi 2007 yılından itibaren Amerikan saat markası FOSSIL grup tarafından yapılmaktadır.

80 yıldan fazladır ADİDAS Grubu son teknoloji spor ayakkabıları, araç gereçleri ve aksesuarlarıyla spor dünyasında her aşamanın bir parçası olmuştur. Bugün ADİDAS Grubu spor ürünlerinde global bir lider olarak geniş bir ürün portföyü sunmaktadır. Adidas Grubunun ürünleri hemen hemen dünyanın her ülkesinde mevcuttur. Strateji basit; marka ve ürünleri devamlı güçlendirerek rekabetçi pozisyonunu ve mali performansını geliştirmek.

Şirketin ve 80’in üzerindeki bağlı ortaklığının aktiviteleri Herzogenaurach, Almanya’daki ana merkezinden yönetilmektedir. Araştırma ve Geliştirme Merkezinin yanı sıra Koşu, Futbol, ve Tennis stratejik iş birimleri de yine Herzogenaurach’da yerleşiktir. İlave kurumsal birimler Portland, Oregon, ABD’de-Adidas Amerika Inc.’ın ikametgahı ve Basketbol, Macera ve Alternatif Sporların stratejik iş birimlerinim merkezidir. Reebok Ana Merkezi Canton, Massachusetts’dedir. Stratejik iş birimi Golf ise California bazlıdır. Şirket ayrıca dünyada değişik lokasyonlarda ilgili iş aktivitelerine tekabül eden tasarım stüdyoları ve geliştirme departmanları bulundurmaktadır. %100 iştirak olan ve Hong Kong’da bulunan Adidas Sourcing Ltd., dünya çapında satın almadan sorumludur. 30 Haziran, 2006 itibarıyla adidas Grubu çalışanları 25,167 kişidir.

Adidas saatlerinin çok farklı modelleri vardır. Bu modeller her yaştan insana hitap eder. Ayrıca uygun fiyatlarından dolayı kolayca sahip olunabilir. Adidas saatlerinde gün,ay,,alarm,ışık suya dayanıklılık, okunması kolay,spor,klasik,digital ve analog gibi geniş yelpazeye sahip ürün seçeneği vardır. Digital modellerinin çoğunda yüz hafızaya kadar süre tutma özelliği mevcuttur. Üretilen her ADIDAS saat, kişinin yaşam tarzına uygun olarak tasarlanmıştır.ADIDAS özellikle 1998 Dünya Futbol Şampiyonasında sponsor olduğu AL200 hakem saatleri serisi ile efsane olmuştur ve ADİDAS ın en fazla satan modelleri arasında yer almıştır. Bugün ADIDAS kol saatleri dünyada ki hemen hemen tüm spor branşlarında hakem saati olarak kullanılmaktadır.


Ayrıca ADIDAS markası dünyada en çok bilinen ilk üç marka arasındadır.
ADIDAS eski logosu olan yaprak armayı bugün bile birçok ürününde Nostalji Serisi ismi ile üretimini yapmaktadır.
avkom
Site Admin
 
Mesajlar: 12
Kayıt: Çrş Şub 06, 2013 11:29 pm

Dön Saat markaları ve tarihçeleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir